:-) Dnes jsem se náhodou zastavil v prodejně Pacificu v Brně u p. Coufala, který mně na ruku celkem hodně doporučoval turnjový rám Pacific X fast a musím říci, že jsem si ho "obdivně" prohlížel. Ideální papírové předpoklady. A tak se Vás dovoluji dotázat, zda tento rám znáte? Až se oteplí, určitě ho vyzkouším. Mějte se a už to snad máme "za pár" :-)
Jak na to?
Chcete přidat Váš příspěvek? Rolujte dolů po této stránce, formulář tam najdete! Fantazii se meze nekladou, můžete se ptát, můžete nás chválit ... pokud si chcete stěžovat, lépe to napsat mailem, ať to nikdo další nevidí ...
DISKUSNÍ FÓRUM
———
Dobrý den,
před půl rokem jsem si zakoupil Head IG radical MP. Na raketu jsem si zvykl, ale přemýšlím o koupě ještě jedné rakety a nejspíše s větší hlavou, když hrají s nějakým ranařem mám problém to trefit. Jaký výplet byste doporučil do Head MP a zda tuto raketu doporučíte pokročilejšímu tenistovi. Týdně hraji 1-2x, ale poctivě ca 1 rok, ale chodíval jsem i v minulosti hrávat.
Děkuji za odpověď a pochvala za váš web s diskuzí.
Honza P.
———
Když hraješ s ranařem, nejde jen o to, že netrefuješ ideálně, ale o to, proč? A je to tím, že člověk "nestíhá". Proto (nejen) větší hlava, ale i "ovladatelnější" raketa.
Když to "sečtu", tak mi z toho vychází Head IG Radical OS = větší hlava, o fous lehčí a o fous více do ruky. Přitom rám obecně stále "turnajový".
Navštiv Honzu-TS a vyzkoušej! A proberte i výplet...
Ludvík
———
Doporučuji zkusit na kurtě tři rakety, vzájemně se dost lišící. Nejsem si jistý, zda víte, co od jaké můžete čekat. Např. zkuste porovnat Head Radical MP Graphene (kontrola, střední váha) vs. Head Speed S Graphene (kontrola, lehčí) a Head Extreme MP (více síly, střední váha). Zkuste to s dobrým protihráčem a uvidíte, jestli s jinou raketou to bude lepší. Nemusí ale může.
A děkuji za pochvalu, potěší ...
———
Děkuji. rakety na zkoušku mám v báglu.
———
Dobrý den.
Chtěl bych se dozvědět trošku více o zmíněném rámu a sice jestli není moc tvrdý,jestli je nějak řešen problém vibrací,zkrátka co si o něm myslíte,jestli je vhodný pro středně pokročilého tenistu,který zvládá obstojně veškeré údery(tedy myslí si to o sobě).Děkuji za odpověď.
Přeji pěkný den.
Jarda.
———
Juice BLX zcela jistě není tvrdý rám, spíš naopak - svojí charakteristikou je někdy mezi závodním a rekreačním tenisem (jééé, to by mně u Wilsonu dali, tohle si myslet a ještě to někam napsat ...). Pokud jste tedy středně pokročilý, potom by to měla být raketa přesně pro Vás. Rám má Amplifeel grip, tedy tlumení vibrací je na velmi slušné úrovni.
———
... a podívejte také na "vlákno" Výplet vs. loket z 24. 2. 2013, příp. prohnat celou diskusi za pomoc ctrl F :-)
Všem hezký den a tenistkám obzvláště!
Ludvík
———
Děkuji za odpověď.
———
Výrobce (resp. takto je uvedeno na obalu) doporučuje vyplétat - nevím zda u všech, ale např. u Alu Power Fluoro ano - o 10% méně. Není to moc?
Dosud jsem se setkal např. u některých Pacificů s doporučením "o kilo méně", ale takhle by to bylo 2,5 kg...
Jaké máte zkušenosti, resp. ohlasy zákazníků.
Díky a dobrý den.
Ludvík
———
Já v tom nedělám rozdíl a Luxilon pletu stejně jako jiné struny. Nevidím důvod, proč zrovna Luxilon dávat méně než takový Babolat Pro Hurricane. Záleží, s čím se výrobce poměřoval a na základě jakého srovnání své doporučení vydal - to ale nevím.
———
Tímto jsem nechtěl nikoho urazit,ale jen připomenout,že raketa udávaná jako ta pro kontrolu vám určitě nepřinese více kontroly než ta co má být určená na sílu,pokud nemá hráč zvládnutou techniku a nehraje pravidelně.Ti co hrají tak to zvládnou jakoukoli a napletenou třeba i šnůrou na prádlo,tak v tom nehledejme zase takovou alchymii.Myslím,že reklama nás ovlivnuje i v tenise a moc jí podléháme.
———
V poho, já se hned tak neurazím .... V tom co jsi napsal se zcela shodneme. Je ale hodně lidí, které to buď baví se v raketách přehrabovat, porovnávat, hodnotit a nebo jsou právě zblblí z té reklamy a vlastně nevědí co mají chtít. Těm se snažím poradit dle svého nejlepšího přesvědčení, právě protože ne všechno, co se píše v katalozích je (podle mě) pravda.
Fakt ale je, že rakety - i pokud se omezím jenom na ty turnajové - se mohou dost lišit a uvážlivý výběr je tedy na místě.
———
Sdílím Tvůj názor, pokud uvažujeme hráčské "krajní" meze. Ale je skupina hráčů, kteří se v určitém okamžiku dostanou na rozcestí - jak dál...
A těm potom kategorizace (deklarovaná v katalogu), nebo osobní rada pomůže.
P. S.
Na rakety "poskytující kontrolu" lze nahlížet i z jiného úhlu. Pro poučené rekreanty to také může znamenat, "toto není raketa pro mne".
———
dovolím si dodat k věčnému tématu:
kdo jen rekre hraje snad co týden, lépe 2-3x, není totální gramlák a jakýsi úder cíleně umí dát, pak rozdíly pozná vždy.
Vždy jde o kombinaci raketa+výplet+pnutí+grip+co ještě? Boule na konci držadla udělají z toho zas něco jiného než rovné. Takže vždy mix faktorů. Stačí dát grip 3 místo 2 a jste jinde...Nadal snad má 2ku grip? podívejte se když hraje jak natěsno mu jdou prsty k palci...jiný raketu sotva drží...nemálo lidí koupí superraketu, pak tam dají strunu kvality do sekačky, aby TO nestálo, na klasiku 25/4 kilo a OK. Pak si půjčí raketu kámoše a zjistí ža mají úplně jiný pocit i hru.
není rada ale: kdo chce mít OKpocit z tenisu, jedno co hraje a není mu TO jedno ať zajede tam kde si rakety může testnout jen do cvičné zdi třeba - tutově najde něco co mu sedne a pak si i líp najde další k tomu.
———
Dost často se tu řeší hledání ideální rakety pro kontrolu(nepíšu o výpletech!).Odpovědi jsou také často stejné - malá hlava,úzký rám atd.To je ,ale myslím rada tak poloviční.Je také dobré vědět kdo tu radu hledá?Závodní hráč se zvládnutou technikou a herním drilem? Já myslím ,že ne,ale spíše amatér,který rád dá na radu odborníků a tech.údajů od výrobce a myslí si ,že s tímto typem rámu to najednou bude létat přesně a to nejlépe hned.Ono je to ,ale o hraní,hraní a hraní.Proč potom všichni ti závodní hráči nehrají pouze s tímto typem rámu?
———
Zdravím,
mám dotaz obecnějšího charakteru. V kolika letech je optimální začít u dětí s tenisem?
Rozhodně zde nejde o byť jen latentní ambice rodičů mít z chlapečka druhého Peta Samprase, ale spíš o to že prcek roste jak z vody a je neposedný až hrůza a tak se hledá způsob jak jeho energii nějak usměrnit a pěstovat u něj radost ze sportu.
Jsou mu přesně tři roky, ale co se týče fyzických dispozice je větší a silnější než drtivá většina jeho vrstevníků a jeho skutečného věku neznalý člověk by ho nejspíš tipoval na minimálně o rok staršího.
Předem díky za odpověď.
———
Ahoj Petře,
asi jsme v dost podobné roli, mému Matesovi bylo v létě pět ... Tenis zkouší druhým rokem, ale velmi nenásilně, nechci tlačit na pilu. Ve třech letech je podle mě určitě brzy na trenink v tom klasickém slova smyslu - učení se tenisové technice. Něco jiného je hrát si s tenisákem, zvykat si formou hry na jeho odskok, trénovat postřeh atd. To lze zvládnout i doma v obyváku. Podle mě na ten opravdový trenink je čas kolem šestého roku - já to alespoň chci s Matějem zkusit a uvidíme. Když jsem vedl tenisovou školu, brali jsme s výjimkami děti právě od šesti let.
Navíc, co je podle mě důležité, tenis má pro děti jednu blbou vlastnost - děti se při něm neunaví, spíš unudí. Z toho plyne, že se musí kombinovat s něčím jiným, co je fyzicky náročnější a nevyžaduje speciální techniku.
Takže choďte na tenis, koukejte se na dospěláky, občas něco zkuste ... a za dva až tři roky můžete začít ve skupině 3-6 dětí s tréninkem techniky.
Nepochybuji, že na toto téma bude mít každý jiný názor. Ono totiž přesné pravidlo není a ani být nemůže.
———
Ahoj,
díky za odpověď. Já jsem ani na chvilku neuvažoval o čemkoli co by byť jen náznakem připomínalo klasický trénink. Je mi jasné, že u tak malých dětí je to především o tom jim sport neznechutit přílišným "tlačením na pilu".
Šlo mi především o názor někoho kdo má s malými děti praxi zda vůbec má smysl v tak raném věku s tenisem začínat, zda jsou na to mentálně dostatečně vyspělé aby člověk nenadělal víc škody než užitku.
———
Ahoj,
mohu se v podstatě pod názor Honzy podepsat. Toto jsem řešil již před 30 lety s nyní již dospělým synem. Různé sportovní aktivity jsme dělali již co začal chodit, ale vážně s tenisem jsme začali až v 8 letech. Dnes bych začal podle trpělivosti syna již v 5 nebo 6 letech. Tenis je individuální sport o zápasech na turnajích nebo v družstvech někdy se stejně starými, ale mnohdy i mladšími hráči. Syn do 18let mnohdy řešil, zda-li je soupeř starší a "nemusí" ho porazit nebo mladší a "musí" ho porazit. A ti co začali s tenisem v mladším věku měli vždy náskok. Pokud se vydáte na cestu rodiče, sponzora, trenéra, manažera, psychologa, maséra, vyplétače raket, správce antukového kurtu a řidiče, přeji vám hodně úspěchů. A pokud za 10 let zjistíte, že máte v synovi potenciálně nového Berdycha, budu se s vámi těšit na jeho úspěchy. Světového věhlasu můj syn již nikdy nedosáhne, ale ví, že tenis bude hrát na různých úrovních až do pozdního věku a seznámí se s ním s řadou zajímavých lidí.
———
Přidat nový příspěvekNově přidané zboží
—————
—————
—————
—————